Pożar w centrum Swarzędza. Jedna osoba nie żyje

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego pożaru doszło wieczorem 6 kwietnia w jednej z kamienic przy swarzędzkim rynku. Strażacy ewakuowali trzy osoby, w tym nieprzytomnego 65-letniego mężczyznę. Według wstępnych ustaleń – nie zmarł z powodu pożaru.

Ogień zauważono około godziny 20.00 w jednym z mieszkań kamienicy, jak informuje portal „Swarzedz LIVE”. Część mieszkańców zdążyła wyjść z budynku jeszcze przed przybyciem strażaków, jednak trzy osoby musiały zostać ewakuowane po przybyciu straży pożarnej.

Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli w jednym z mieszkań ciało 65-letniego mężczyzny. Natychmiast podjęto reanimację, ale nie udało się go uratować. Według informacji portalu, przyczyną śmierci mężczyzny nie był pożar, bo na ciele były widoczne plamy opadowe. Policja nie potwierdza tych informacji, jednak, jak podaje Radio Poznań, ciało zmarłego zostanie przekazane na sekcję zwłok, by ustalić przyczynę śmierci. Podczas wstępnych oględzin ciała nie znaleziono żadnych śladów świadczących o przyczynieniu się osób trzecich do śmierci mężczyzny.

Przyczyny pojawienia się ognia w budynku nie są jeszcze znane.

Podziel się:

Ostatnio dodane: