niedziela, 25 lutego, 2024

Pożar i awaria. Trudny poranek miejskiej komunikacji

Do pożaru, na szczęście niewielkiego, doszło w zajezdni na Fortecznej, a na Wildzie – do awarii sieci trakcyjnej i przewrócenia drzewa, z powodu którego autobusy musiały zmienić trasy.

Poranek 26 stycznia był trudnym dniem dla poznańskiej komunikacji. Najpierw, przed godziną 8.00 rano, stwierdzono pożar w magazynie zajezdni przy ulicy Fortecznej. Pożar był niewielki i szybko go ugaszono, nikt też nie ucierpiał. Kilkanaście minut później na Wildzie stanęły tramwaje z powodu awarii sieci trakcyjnej i wyłączenia napięcia. Przerwa w ruchu trwała około 20 minut, jak informuje MPK.

Z kolei od godziny 10.03 trasy zmieniły autobusy linii nr 171.
“Z powodu akcji Państwowej Straży Pożarnej w rejonie skrzyżowania ulic Robocza/Bergera, zmianie uległa trasa autobusów linii 171” – poinformowało MPK . – “Autobusy kursujące w kierunku Os. Dębina jadą objazdem ulicą Przemysłową i 28 czerwca 1956 r. Po drodze omijają przystanki: “Bergera”, “ZNTK” oraz “Robocza”.

Strażacy usuwali tam przewrócone drzewo. Od godziny 13.15, gdy akcja została zakończona, autobusy wróciły na swoją stałą trasę.

Źródło: MPK
Strona głównaPoznańPożar i awaria. Trudny poranek miejskiej komunikacji