Pożar garażu w Wielkopolsce. Spłonął samochód i osiem motocykli

Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

Samochód marki BMW oraz osiem motocykli spłonęło w pożarze garażu w miejscowości Chwałkowo w powiecie gostyńskim. Pożar gasiły cztery zastępy strażaków, a straty oszacowano na ponad 170 tys. zł.

Ogień zauważono 5 lutego około godziny 14.00 w murowanym garażu w Chwałkowie, jak informuje portal „gostynska”. Na miejsce zadysponowano dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze KP PSP w Gostyniu oraz dwie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krobi. Strażacy mieli jednak pewien problem z rozpoczęciem gaszenia pozaru, ponieważ garaż był zamknięty na cztery spusty – a dokładniej na dwie elektryczne bramy garażowe, których nie dało się otworzyć.

Ostatecznie strażakom udało się wejść do garażu i stłumić ogień suchą pianą, dzięki czemu mogli wyprowadzić na zewnątrz samochód i motocykle oraz wynieść resztę wyposażenia. Niestety, i auto, i motocykle, zostały poważnie uszkodzone przez ogień. Zniszczone zostały także obie bramy. Straty oszacowano na ponad 170 tys. zł.

Według strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej powstałe podczas ładowania akumulatora.

Podziel się:

Ostatnio dodane: