Pożar domu i budynku gospodarczego. Spaliła się część dachu

spalony dach fot. KP PSP Koło

Siedemnastu strażaków z JRG w Kole oraz OSP Dęby Szlacheckie i Wrząca Wielka gasili pożar domu mieszkalnego i budynku gospodarczego w Trzebuchowie. Spłonęła część dachu domu i trzeba było zdjąć panele fotowoltaiczne.

Pożar zauważono 29 listopada o godzinie 10.44, jak informuje KP PSP w Kole. Do gaszenia ognia pojechały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dębów Szlacheckich oraz Wrzącej Wielkiej.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru budynku gospodarczego oraz dachu budynku mieszkalnego – informuje st. str. Daniel Sowiński z KP PSP Koło. – Na budynku mieszkalnym znajdowała się instalacja fotowoltaiczna, która została odłączona przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Podano 3 prądy wody w natarciu na palące się budynki.. Pożar ugaszono, a następnie oddymiono obiekt mieszkalny.

Niestety, okazało się, że część konstrukcji dachu budynku mieszkalnego trzeba rozebrać, a także zdemontować trzy panele fotowoltaiczne. Później strażacy sprawdzili jeszcze cały budynek kamerą termowizyjną, by upewnić się, że nie ma zagrożenia ponownego pojawienia się ognia. Budynek sprawdzono także miernikiem tlenku węgla, który nie wykazał zagrożenia. Akcja strażaków trwała 2 godziny i 22 minuty.

Podziel się:

Ostatnio dodane: