Powypadkowe utrudnienia na S5. Policja szuka świadków wypadku

policja zdjęcie ilustracyjne fot. policja Wągrowiec

Droga S5 na odcinku Śmigiel Północ – Kościan Południe była zablokowana do godziny 10.30 4 stycznia po tragicznym wypadku, do którego doszło dzień wcześniej. Policjanci zakończyli już tam czynności i apelują o zgłaszanie się świadków wypadku.

Przypomnijmy: 3 stycznia po godzinie 19.00 na S5 na wysokości Czacza doszło do potrącenia dwójki pieszych, kobiety i mężczyzny. Oboje zginęli na miejscu.

Na miejscu przez całą noc pracowali strażacy i policjanci, droga została częściowo odblokowana dopiero około 1.00 nad ranem, a działania policji zakończyły się dopiero 4 stycznia po godzinie 10.00. Kierowcy jadący w kierunku Poznania na tym odcinku musieli korzystać z objazdów „starą piątką”, z której wracali na S5 na węźle Kościan Południe.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują świadków oraz nagrań z prywatnych kamer samochodowych, które zarejestrowały dwie osoby piesze: kobietę w różowej kurtce oraz mężczyznę w czarnym T-shircie. Dlatego zwrócili się z apelem do wszystkich kierowców, którzy 3 stycznia między godzinami 18.00 a 19.30 przejeżdżali S5 na tym odcinku.

„Apelujemy do osób, które przejeżdżały drogą S5 i miały zainstalowane rejestratory jazdy, aby skontaktowały z kościańską policją” – proszą policjanci. – „Pomóc może nawet z pozoru błahe nagranie”.

Osoby dysponujące jakimikolwiek informacjami proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kościanie, asp. Jarosławem Lemańskim tel. 519 064 847 lub dyżurnym pod nr tel. 47 77 26 211.

Podziel się:

Ostatnio dodane: