Dramat na S5 w Wielkopolsce. Dwie osoby nie żyją

fot. Sławek Wąchała

Kobieta i mężczyzna w wieku około 40-50 lat zostali potrąceni na drodze S5 na wysokości Czacza, na odcinku Śmigiel Północ – Kościan Południe. Oboje zginęli na miejscu. S5 była zablokowana dla ruchu na tym odcinku przez kilka godzin.

Jak informuje portal „Leszno Nasze Miasto”, wypadek miał miejsce 3 stycznia po godzinie 19.00 na lewym pasie w kierunku Poznania. Na nagraniu z kamerki jednego z przejeżdżających samochodów, do którego dotarł portal, widać ciemno ubranego mężczyznę i kobietę w różowej kurtce leżących na jezdni, a obok, na pasie zieleni, audi ciemnego koloru, które prawdopodobnie ich potrąciło. Samo nagranie nie zostało opublikowane ze względu na drastyczny charakter.

Nie wiadomo, co dwie osoby robiły na drodze ekspresowej. Nie znaleziono żadnego pojazdu, którym mogłyby tam dojechać. Nie jest też jeszcze znana ich tożsamość, bo nie mieli przy sobie dokumentów. Jak powiedział portalowi aspirant Jarosław Lemański z policji w Kościanie, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie, funkcjonariusze obecni na miejscu zdarzenia ustalili, że w wypadku brały udział dwa pojazdy.

Na S5 w kierunku Poznania na odcinku Śmigiel Północ – Kościan Południe obowiązywał objazd do godziny 9.30. Nitką w stronę Wrocławia ruch odbywa się normalnie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: