fot. UMP

Powraca Noc Muzeów! Jakie atrakcje pojawią się w tym roku?

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Jakie atrakcje czekają poznaniaków w tym roku?

Samo wydarzenie odbędzie się 14 maja (sobota). Zwiedzanie ma się rozpocząć już o godz. 16 i potrwać do około godz. 1 w nocy.

– Sobotnie przedsięwzięcie to nie tylko zwiedzanie muzeów, lecz także różnych galerii i innych instytucji kultury, które włączyły się do tej akcji oraz uczestnictwo w koncertach i warsztatach przygotowanych dla uczestników w różnym wieku specjalnie na tę okazję. Ponadto jest to również świetna możliwość, by zobaczyć miejsca, które niekiedy są niedostępne dla zwiedzających – można przeczytać w zapowiedzi wydarzenia na stronie urzędu miasta.

Noc Muzeów – tegoroczne atrakcje

Udział w wydarzeniu biorą m.in. muzea i galeria. Lista miejsc, które będzie można zwiedzić jest niezwykle imponująca. Co istotne – na część wydarzeń trzeba się zapisać lub np. odebrać wcześniej wejściówkę.

Wszystkie wydarzenia, łącznie ze szczegółowymi opisami, można znaleźć tutaj.

Noc Muzeów – ile kosztuje udział?

Wstęp w zależności od wydarzenia jest bezpłatny lub kosztuje symboliczną kwotę. Szczegóły można znaleźć w opisach poszczególnych zdarzeń.

Warto jeszcze dodać, że wydarzenie wraca do Poznania po dwóch latach. Przerwa była spowodowana pandemią koronawirusa – w jej trakcie Noc Muzeów odbywała się w formie online.

Źródło: UMP