Powolna jazda tramwajów na Hetmańskiej w Poznaniu. Co tam się dzieje?

Stare Żegrze, nasadzenia fot. ZDM

Pasażerowie jeżdżący tramwajami ulicą Hetmańską na odcinku między rondem Starołęka a rondem Żegrze narzekają na powolną jazdę na tym odcinku. Czy także i tam doszło do awarii?

Wolna jazda na tym odcinku denerwuje pasażerów tym bardziej, że wielu z nich korzysta z tej – mocno objazdowej – trasy ze względu na remont trasy kórnickiej. Nie dość więc, że muszą jeździć dookoła, co wydłuża im czas podróży – to jeszcze na jednym z jej odcinków jadą wyjątkowo powoli. A więc jeszcze dłużej. Tymczasem nie widać, żeby na torowisku był prowadzony jakiś remont, który byłby powodem spowolnienia ruchu na tym odcinku.

Jednak to właśnie remont jest powodem spowolnienia ruchu na tym odcinku ulicy Hetmańskiej. Jak powiedziała portalowi „epoznan” Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK Poznań, od ubiegłego miesiąca na tym odcinku trasy trwają prace utrzymaniowe polegające na wymianie podkładów. Pasażerowie ich nie widzą, ponieważ odbywają się głównie w nocy, a w dzień są przerywane, by ruch tramwajowy mógł się odbywać w miarę normalnie, jednak to właśnie one są przyczyną spowolnienia ruchu tramwajowego na tym odcinku.

Prowadzenie ich nocami i „pod ruchem” oczywiście spowalnia całą operację. Jednak biorąc pod uwagę sytuację komunikacyjną w mieście, wyłączenie kolejnej trasy tramwajowej nawet na krótki czas obecnie nie wchodzi w grę. Prace nadal więc będą prowadzone tylko nocami i nie wiadomo, ile potrwają.

Podziel się:

Ostatnio dodane: