Potrącenie dziecka na pasach w Wielkopolsce. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Na skrzyżowaniu ulic Racławickiej i 17 Stycznia w Lesznie kierowca potrącił jedenastoletnią dziewczynkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziecko szło do szkoły. Policja szybko ustaliła podejrzanego.

Wypadek miał miejsce 15 maja około godziny 10.20, jak informuje portal „leszno24”. Jak ustalili policjanci, kierowca skręcał z ulicy 17 Stycznia w Racławicką i przy jednostce wojskowej potrącił 11-letnią dziewczynkę, Ukrainkę, która szła do szkoły – po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Dziewczynka została odwieziona do szpitala, na szczęście nic poważnego jej się nie stało i już opuściła szpital. Policja natomiast zajęła się szukaniem kierowcy, w czym pomogły zeznania świadków zdarzenia.

Już po kilku godzinach funkcjonariusze wytypowali podejrzanego – to 70-letni mieszkaniec gminy Poniec, który jechał skodą. Był trzeźwy, przyznał się do potrącenia dziecka i ucieczki. Usłyszał zarzut spowodowania kolizji i nie udzielenie pomocy potrąconej dziewczynce. Grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł i zakaz kierowania samochodem nawet do 3 lat.

Podziel się:

Ostatnio dodane: