Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Poszukiwania gwałciciela? To nieprawda, twierdzi policja

Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie opublikowała komunikat dementujący informację o poszukiwaniach gwałciciela na terenie miasta. Policjanci przestrzegają też przed oglądaniem filmu towarzyszącego informacji.

Według informacji rozpowszechnionej w sieci policja ma szukać mężczyzny, który 14 kwietnia miał dopuścić się przestępstwa o charakterze seksualnym oraz kradzieży wobec 15-letniej mieszkanki Międzychodu. Szeroko zakrojone poszukiwania mają być rzekomo prowadzone w całym mieście.

„Informujemy: międzychodzcy policjanci nie otrzymali żadnego tego typu zgłoszenia! Jest to tzw. fake news!” – informuje KPP w Międzychodzie. – „Ponadto w artykule umieszczony jest film, na którym widnieje rzekomy sprawca zdarzenia. Apelujemy, aby nie odtwarzać nagrania (nie logować się) i nie udostępniać tej nieprawdziwej informacji”.

Policjanci przypominają, że w zalewie fałszywych informacji trzeba być szczególnie czujnym i sprawdzać wszystkie, które do nas dochodzą.
„Oczywiście nie można ignorować jakiejkolwiek informacji o zagrożeniu, natomiast każdą z nich powinniśmy w miarę możliwości zweryfikować, zanim udostępnimy i prześlemy ją dalej” – apelują funkcjonariusze. – „Niestety, istnieją ciemne strony Internetu i jedną z nich jest tworzenie i publikowanie fałszywych treści”.