Pośladki jak z gumy: 5 zestawów ćwiczeń z gumami oporowymi

Jędrne pośladki wymagają pracy. Gumy oporowe znacząco ułatwiają osiągnięcie pożądanych efektów. Te niewielkie akcesoria cieszą się ostatnio rosnącą popularnością. Mogą być stosowane w domu, a ich przechowywanie nie stanowi problemu.

Sprzedawane w zestawach gumy oporowe – prosportowy.pl pozwalają na wykonanie szerokiej gamy ćwiczeń wzmacniających i modelujących pośladki. Jesteśmy pewni, że z prezentowanych wariantów znajdziecie takie, które sprawią, że trening stanie się świetną zabawą.

1. Przysiady – proste i niezwykle skuteczne ćwiczenia z gumami

Przysiady angażują mocno nie tylko pośladki, ale także okoliczne partie mięśni – mięśnie brzucha oraz uda. Guma ulokowana ponad kolanami stanowi dodatkowy opór, z którym zmagasz się podczas przysiadu. W najprostszym wariancie wykonuje się półprzysiad, a ćwiczenie powtarza się po 15 razy w 3 seriach.

Bardziej zaawansowanym jest przysiad, w którym kolana przyjmują kąt 90 stopni. Liczba serii pozostaje taka sama, ale osoby czujące nadmiar energii mogą śmiało zwiększyć liczbę powtórzeń do 20.

Przysiady z podskokami

To wariacja przysiadu polegająca na wykonaniu podskoku z jednoczesnym rozstawieniem nóg i przysiadem podczas lądowania oraz złączeniu ich podczas drugiego wyskoku. Przysiad wykonuje się więc co drugi podskok. Schemat wygląda tak: wyskok- odstawienie nóg – przysiad – wyskok – złączenie nóg bez przysiadu.

2. Odwodzenie nogi na boki i do tyłu

Ćwiczenie należy wykonywać powoli, zaczynając od prawej nogi. Przez minutę unoś nogę na prawo przezwyciężając opór gumy. Po tym czasie odpocznij 10 sekund i rozpocznij ćwiczenie drugiej nogi.

Podobnie robimy z odwodzeniem nóg do tyłu. W ćwiczeniu tym ważne jest to, aby nie wyglądało ono na wymachy, które pozwoliłoby zbyt łatwo pokonać opory.

3. Krok dostawny z gumą oporową

W ćwiczeniu tym guma jest ulokowana poniżej kolan, na wysokości kolan. Możemy je wykonywać na macie, robiąc po 5 kroków w każdą stronę przez minutę. Równie dobrze można wyjść na dwór i wykonać je na dużej przestrzeni, zmieniając stronę po 30 sekundach.

4. Unoszenie biodra w klęku

To ćwiczenie wykonujemy zakładając gumę oporową na wysokości kolana, tak aby ją przycisnąć kolanem. W klęku podpartym unosimy zgiętą nogę do góry. Inny wariant tego ćwiczenia zakłada odwodzenie nogi w klęku na boki.

5. Unoszenie biodra w leżeniu

Trzymając ręce przed sobą i mając taśmę założoną nad kolanami, należy unosić po jednej nodze. Po minucie unoszona noga leży wyprostowana, a druga przystępuje do ćwiczenia.

Powyższe ćwiczenia można zestawiać w dowolnej konfiguracji wykonując je w ramach sesji interwałowej lub jako pojedyncze zestawy wykonywane w seriach z wyznaczoną liczbą powtórzeń. Jeśli myślisz o zakupie dobrej jakości gum oporowych, to zapraszamy do sklepu prosportowy.pl.

Artykuł sponsorowany

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze