Poseł B. Wróblewski fot. FB

Poseł Wróblewski przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu d/s Budowy Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu

Najpierw minister Jadwiga Emilewicz obiecała na budowę szpitala prawie 500 mln zł – teraz poseł Bartłomiej Wróblewski z Poznania przypilnuje, by placówka powstała. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Szpital jest zaplanowany na terenie sześciu hektarów terenu przy ul. Grunwaldzkiej, przylegającego do szpitala klinicznego przy Przybyszewskiego. Ma się tam znaleźć Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Grunwaldu, bo w tej dzielnicy takiego nie ma, a także oddziały transplantologii i okulistyki, których również brakuje. Całością ma zarządzać Uniwersytet Medyczny.

Budowa budzi opory społeczników, którzy uważają, że to za duży obiekt i istniejąca sieć dróg nie będzie go w stanie obsłużyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę już istniejące korki w tej okolicy w godzinach szczytu. Mają zastrzeżenia także do wycinki drzew na terenie przyszłego szpitala – jak o tym informowaliśmy.

Czy poseł Wróblewski będzie w stanie pogodzić sprzeczne interesy? Oby, ale nie ma na to zbyt wiele czasu. Początek budowy szpitala zaplanowano na przyszły rok.

4
Dodaj komentarz

avatar
Krzysztof Stobrawa
Krzysztof Stobrawa

prezenty za nasze? ależ oni szczodrzy!

Kot
Kot

Gdy już najważniejsza część zrobiona, wtedy wkracza poseł Wróblewski, żeby się nazywało, jaki to on obrotny. Typowe.

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Poznań nie jest przyzwyczajony do realizacji obietnic polityków

Wojciech Kaczmarek
Wojciech Kaczmarek

Jakoś mnie to nie martwi. Jest dość innych wolnych, lepszych miejsc w Poznaniu na tak wielką i uciążliwą dla mieszkańców inwestycję.