Poseł Wróblewski przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu d/s Budowy Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu

Poseł B. Wróblewski fot. FB
Najpierw minister Jadwiga Emilewicz obiecała na budowę szpitala prawie 500 mln zł – teraz poseł Bartłomiej Wróblewski z Poznania przypilnuje, by placówka powstała. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Szpital jest zaplanowany na terenie sześciu hektarów terenu przy ul. Grunwaldzkiej, przylegającego do szpitala klinicznego przy Przybyszewskiego. Ma się tam znaleźć Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Grunwaldu, bo w tej dzielnicy takiego nie ma, a także oddziały transplantologii i okulistyki, których również brakuje. Całością ma zarządzać Uniwersytet Medyczny.

Budowa budzi opory społeczników, którzy uważają, że to za duży obiekt i istniejąca sieć dróg nie będzie go w stanie obsłużyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę już istniejące korki w tej okolicy w godzinach szczytu. Mają zastrzeżenia także do wycinki drzew na terenie przyszłego szpitala – jak o tym informowaliśmy.

Czy poseł Wróblewski będzie w stanie pogodzić sprzeczne interesy? Oby, ale nie ma na to zbyt wiele czasu. Początek budowy szpitala zaplanowano na przyszły rok.

Podziel się:

Ostatnio dodane: