Poseł Sterczewski: Nikt nie jest nielegalny!

Franek Sterczewski fot. FB F. Sterczewski

Poznański poseł Franciszek Sterczewski wziął udział w demonstracji solidarności z uchodźcami, która przeszła przez centrum Warszawy, a odbywała się pod hasłem “Stop torturom na granicy”. „Nie ma zgody na tortury i łamanie praw człowieka!” – mówi poseł.

Manifestacja rozpoczęła się około godziny 14.00 na rondzie de Gaulle’a, a później, przez plac Trzech Krzyży, przeszła przed Sejm. Uczestnicy mieli transparenty z wypisanymi hasłami w rodzaju “Stop torturom na granicy”, “Przyjmę uchodźców, oddam rasistów”. Jej uczestnicy, po przemówieniach przed Sejmem i odczytaniu listu europosłanki Janiny Ochojskiej, doszli do stacji metra Centrum, gdzie zakończyli demonstrację.

„Dziękuję wszystkim za obecność na dzisiejszej demonstracji. Kilka tysięcy osób, którym nie jest wszystko jedno dzięki, to siła dzięki której serce rośnie” – napisał poseł Sterczewski w mediach społecznościowych. – „Nie ma zgody na tortury i łamanie praw człowieka!”.

Poseł podziękował też organizacjom pozarządowym zrzeszonym w Grupie Granica za organizację wydarzenia.
„W takich chwilach mimo całego zła musimy się jednoczyć, wyrażać sprzeciw wobec łamania prawa i okazywać solidarność wobec krzywdy ludzkiej” – napisał. – „Nie odpuszczamy! Nie ma zgody na nielegalne push-backi! Nie ma zgody ani na stan podłości wyjątkowej, ani na mur służący propagandzie! Nikt nie jest nielegalny!”.

Wśród postulatów stawianych przez demonstrantów było też dopuszczenie do granicy medyków i mediów oraz żądanie przestrzegania prawa.

Podziel się: