Adam Szłapka

Poseł Adam Szłapka zawiadomił prokuraturę. Z powodu rocznicy katastrofy smoleńskiej

Poseł uznał, że zgromadzenie zorganizowane z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego w Warszawie naruszyło obostrzenia i zakazy obowiązujące z powodu stanu epidemii koronawirusa.

Adam Szłapka, jak to udokumentował załączonym zdjęciem z uroczystości, fragmentem materiału nagranego przez TVN24, uważa, że osoby obecne na uroczystości spotkały się wbrew zaleceniu ministra, by się nie grupować i by wychodzić z domów jedynie w niezbędnych przypadkach, takich jak zakupy, wizyta u lekarza czy w aptece. Nie trzymali się też w zalecanej odległości dwóch metrów, nie mieli maseczek ani rękawiczek, nie mówiąc już o innych elementach strojów ochronnych.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście otrzymała więc od niego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k.

Oto jego treść:
“Niniejszym zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez p. Jarosława Kaczyńskiego, p. Mateusza Morawieckiego, p. Elżbietę Witek, p. Jacka Sasina, p. Joachima Brudzińskiego, p. Antoniego Macierewicza, p. Krzysztofa Sobolewskiego, p. Piotra Naimskiego, p. Mariusza Błaszczaka, p. Piotra Glińskiego oraz innych uczestników zgromadzenia zorganizowanego z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej, dnia 10 kwietnia br., na pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie polegającego na nadużyciu uprawnień w celu naruszenia przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w szczególności par. 14 i 18.1 niniejszego rozporządzenia, oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, czym wypełnili znamiona przestępstwa z art. 231 § 1 k.k.

Uzasadnienie

10 kwietnia br. na pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie kilkunastu polityków PiS spotkało się podczas uroczystości związanych z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy spotkania bez żadnych zabezpieczeń, w zwartej grupie przemieszczali się pieszo w centrum stolicy”.

el

Dodaj komentarz

avatar