policja fot. Sławek Wąchała

Pościg policji w centrum miasta!

Łamał przepisy drogowe jadąc przez centrum Grodziska, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował uciec policyjnemu patrolowi, a przy jego pasażerze znaleziono narkotyki. 21-letniemu mieszkańcowi powiatu wolsztyńskiego grozi nawet 5 lat więzienia.

Około godziny 00:40 w nocy z piątku na sobotę grodziscy funkcjonariusze podczas patrolu Grodziska Wielkopolskiego zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym, który w centrum miasta łamał przepisy ruchu drogowego. Policjanci dali piratowi drogowemu sygnał do zatrzymania się, ale on tylko przyspieszył.

Policjanci ruszyli za nim w pogoń, a pościg z centrum miasta przeniósł się na główne ulice powiatu. Mężczyzna jechał nie tylko bardzo szybko, ale też łamał przepisy stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na szczęście o tej porze ruch nie był duży i nikomu nic się nie stało.

Po kilkunastu kilometrach policjanci jednak zatrzymali samochód w jednej z miejscowości gminy Kamieniec. Kierowcą okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. W pojeździe była również 18-latka z powiatu wolsztyńskiego i 19-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego – u niego po przeszukaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci kryształków, które zostaną dokładnie przebadane przez policyjnych techników, oraz marihuany.

Kodeks karny za niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii każdy, kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski