Porwanie czternastolatki w Poznaniu. Akt oskarżenia trafił do sądu

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu fot. L. Łada

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu 3 kwietnia skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, Paulinie K. i Alanowi O., podejrzanym o uprowadzenie czternastolatki.

Prokuratura już w minionym tygodniu zapowiadała, że kończą się prace nad aktem oskarżenia dla podejrzanych o porwanie i brutalny gwałt czternastoletniej poznanianki.

„Zdarzenie miało miejsce 22 lipca ubiegłego roku. Tego dnia małoletnia została wciągnięta do samochodu kierowanego przez Paulinę K., a następnie wspólnie z Alanem O. i trojgiem nieletnich przemocą wywieziona z Poznania do miejscowości Złotniki” – informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. – „Tam, pozbawiona wolności i poniżana, została ona zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Wszystkie osoby biorące udział w tym okrutnym traktowaniu pokrzywdzonej, nagrały jego przebieg telefonami komórkowymi. Jej cierpienia przerwali policjanci, którzy zawiadomieni o jej uprowadzeniu, podjęli skuteczną akcję poszukiwawczą i zatrzymali jej oprawców. Według ustaleń śledztwa, motywem ich działania była kwestia związana ze zwrotem przez pokrzywdzoną 20 zł za uszkodzoną grzałkę w e- papierosie”.

Prokurator 39-letniej wówczas Paulinie K. i 17-letniemu Alanowi O. przedstawił zarzuty dotyczące uprowadzenia, pozbawienia wolności i brutalnego zgwałcenia małoletniej pokrzywdzonej, a także utrwalania telefonami komórkowymi treści pornograficznych. Dodatkowo Paulina K. odpowie przed sądem za prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz groźby kierowane pod adresem znajomego porwanej czternastolatki: że go wrzuci do bagażnika i pobije.

Paulina K. i Alan O. przebywają w areszcie śledczym, nieletni podejrzani – w specjalnym ośrodku dla młodzieży.
„Oskarżeni częściowo przyznali się do winy, każde umniejszając swój udział w zarzucanych im przestępstwach” – podaje prokuratura. – „Przestępstwa, o które są oskarżeni zagrożone są karą od 5 do 15 lat więzienia”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: