Porozumienie opuściło koalicję Zjednoczonej Prawicy!

Jarosław Gowin fot. gov.pl
To już oficjalna informacja: Porozumienie Jarosława Gowina opuściło koalicję, w praktyce kończąc jej działalność. Kolejni ministrowie Porozumienia składają też dymisje ze swoich stanowisk. Co na to PiS?

Informację o opuszczeniu koalicji opublikował na Twitterze Jan Strzeżek, zaznaczając, że partia nadal będzie walczyć o przedsiębiorców, samorządy i o wolne media. Swoje rezygnacje z ministerialnych stanowisk zapowiedzieli Iwona Michałek, Andrzej Gut-Mostowy i Wojciech Murdzek. Za stanowisko podziękował już wiceminister Ociepa. Posłowie zamierzają założyć własne koło poselskie w Sejmie we współpracy z kołem Polskie Sprawy – Porozumienie Jarosława Gowina.

 

Co na to Prawo i Sprawiedliwość? Jak informuje Onet.pl, Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, jest zdania, że nie ma problemu, ponieważ siła polityczna partii jest wystarczająco duża. Ale oczywiście każdy polityk Porozumienia, który zechciałby wrócić do Zjednoczonej Prawicy, bo przemyśli swoje postępowanie, będzie miał drogę otwartą. Rzecznik podkreślił też, że jest spokojny o większość w Sejmie. Z kolei zdaniem Tomasza Rzymkowskiego, wiceministra nauki, do przedterminowych wyborów nie dojdzie, bo to nikomu nie jest na rękę.

Wiele wyjaśni dzisiejsze głosowanie nad „lex TVN” – w Sejmie od 11.30 trwa debata na ten temat. Przeciwnicy tej ustawy ostrzegają, że jej przyjęcie postawi Polskę w jednym szeregu z takimi krajami jak Węgry czy Turcja. Nie wiadomo na przykład, jak zagłosuje Konfederacja, ponieważ jej posłowie konsekwentnie odmawiają odpowiedzi na to pytanie.

Podziel się: