Marcin Ociepa, Mateusz Morawiecki fot. gov.pl
Członkowie Porozumienia odchodzą z rządu. Dziś w Sejmie złożył rezygnację Marcin Ociepa, dotychczasowy wiceminister obrony narodowej. Zaznaczył, że to gest solidarności z Jarosławem Gowinem.

O dymisji Marcina Ociepy mówiło się od kilku godzin, jak informuje Wirtualna Polska. To właśnie Ociepa miał być jednym z pięciu posłów Porozumienia namawianych do przejścia na stronę Prawa i Sprawiedliwości. W zamian oferowano mu funkcję ministra.

Jednak wiceminister postanowił podać się do dymisji. W Sejmie powiedział, że robi to w związku z dymisją Jarosława Gowina, ponieważ jego nominacja była wynikiem realizacji umowy koalicyjnej. Podziękował też za współpracę i zaszczyt służby dla RP ministrowi Błaszczakowi oraz premierowi Morawieckiemu. Dodał, że obecną sytuację odbiera jak osobistą porażkę polityczną, ponieważ był mediatorem między Gowinem a Kaczyńskim. Jako osoba o poglądach konserwatywnych uważa, że obecny rząd jest najlepszy i był przeciwko ultimatum, które postawiło Porozumienie. Zaznaczył też jednak, że nie wybiera innego projektu politycznego w tej kadencji Sejmu.

Przypomnijmy, że wczoraj został zdymisjonowany wicepremier Jarosław Gowin – według informacji Onet.pl jeszcze 10 minut przed konferencją prasową, na której to ogłoszono, nie miał pojęcia o swojej dymisji. Z kolei Wirtualnej Polsce udało się ustalić, że władze PiS celowo czekały z podaniem tej decyzji do chwili rozpoczęcia protestów ws. „lex TVN”.

O lex TVN Sejm będzie debatował dziś od godziny 11.30. Czy uda mu się zdobyć tyle głosów, by przeforsować tę ustawę – nie wiadomo. Poparcie obiecali mu posłowie Kukiz’15, nie ma jednak pewności, czy to wystarczy.

Podziel się: