Ponad tysiąc nowych tabletów w poznańskich szkołach!

tablety fot. UMP

1325 tabletów otrzymały poznańskie szkoły podstawowe, zawodowe i licealne – a to dopiero początek wsparcia. Docelowo tabletów ma być 2365. Ich kupno dla uczniów – polskich i ukraińskich – było możliwe dzięki wsparciu UNICEF.

Koszt zakupu tabletów wyniósł ponad 1,7 mln zł brutto i bez wsparcia UNICEF nie byłby możliwy. Tymczasem tablety są nieocenioną pomocą dla uczniów.

– Tablety będą używane w celach edukacyjnych, każde urządzenie ma oprogramowanie w języku polskim oraz ukraińskim – mówi Małgorzata Szerszeń, kierownik Oddziału Ekonomicznego Wydziału Oświaty UMP. – Dzięki temu sprzęt może być wykorzystywany podczas wielu zajęć, by pomagać uczniom, którzy mają jeszcze problemy z językiem polskim. To ważne, bo dzięki temu nauczyciele mogą skuteczniej wspierać integrację w klasie.

Pierwsza partia tabletów trafiła do szkół już w grudniu, wkrótce dotrą tam pozostałe. Otrzymają je także oddziały przygotowawcze w podstawówkach – klasy, w których dzieci z innych krajów dodatkowo, poza standardowymi przedmiotami, uczą się języka polskiego, by móc z czasem dołączyć do klas swoich polskich rówieśników.

Wkrótce nauczyciele z oddziałów przygotowawczych dostaną nowe laptopy, a szkoły podstawowe i przedszkola dostaną nowe urządzenia wielofunkcyjne: drukarki, kopiarki i skanery. Projekt jest finansowany z budżetu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci. Władze Poznania w lipcu ubiegłego roku podpisały porozumienie o współpracy z UNICEF i to na tej podstawie realizowane są w Poznaniu działania zapewniające pomoc dzieciom, zwłaszcza tym uciekającym przed wojną w Ukrainie.

Poznań przygotował szczegółowy plan działań pomocy dla dzieci przebywających w stolicy Wielkopolski, niezależnie od tego, w jakim języku mówią i w jakim kraju się urodzili, a szczególną uwagę zwrócono na rozwój oraz integrację dzieci oraz młodzieży wszystkich narodowości.

Podziel się:

Ostatnio dodane: