Ponad dwa tysiące czekolad dla seniorów. „Zaczęło się od kawałka czekolady”

czekolada fot. KAS Wielkopolska

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas tegorocznej zbiórki świątecznych słodyczy Czekoakcja 2022 zebrali ponad dwa tysiące czekolad i wiele innych smakołyków dla osób przebywających w domach pomocy.

„Na pomysł zorganizowania akcji wpadło dwoje funkcjonariuszy wielkopolskiej KAS, którzy w dwa lata temu, podczas pandemii pracowali jako wolontariusze w jednoimiennym szpitalu zakaźnym” – informuje wielkopolska KAS na swoim profilu. – „Wszystko zaczęło się od kawałka czekolady, o który poprosiła jedna z pacjentek – podopieczna domu pomocy społecznej. Niestety, restrykcyjne zasady panujące na oddziałach covidowych nie pozwoliły na spełnienie jej życzenie od razu”.

Gdy reguły sanitarne zostały spełnione, starsza pani dostała czekoladę – a jej prośba tak bardzo poruszyła funkcjonariuszy, że zorganizowali mikołajkową zbiórkę słodyczy dla seniorów z domów pomocy społecznej.

Teraz akcja odbywa się już po raz trzeci i chętnych do pomocy jest kilkukrotnie więcej, niż za pierwszym razem: Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu, Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu oraz urzędy skarbowe z Wielkopolski. Osoby, które biorą w niej udział widzą, ile radości sprawiają seniorom tymi słodyczami i jak każdy z nich się cieszy dostając je. Każda czekolada jest specjalnie po to pięknie zapakowana w ozdobny papier, by wyglądała jak mały prezent. A ostatnio do czekolad doszły świąteczne paczki ze słodyczami.

– Czekoakcja powstała z potrzeby serca i nie wyobrażamy sobie już bez niej świąt Bożego Narodzenia – podsumowuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: