Pomoc dla rodziców wieloraczków. Można składać wnioski

Poznańskie Centrum Świadczeń fot. K. Adamska

Poznańskie Świadczenie na Rzecz Wieloraczków w tym roku wynosi 1500 zł na dziecko i przysługuje rodzicom, którym podczas jednego porodu urodziło się co najmniej troje dzieci. Przez cały maj można składać wnioski o przyznanie świadczenia.

„Pomoc wypłacana jest raz na rok – z budżetu miasta – maksymalnie do ukończenia przez wieloraczki 24 lat” – informują miejscy urzędnicy. – „Przysługuje matce albo ojcu dzieci, ale także ich opiekunowi faktycznemu lub prawnemu. Pieniądze przyznawane są niezależnie od sytuacji dochodowej, ale rodzice lub opiekunowie muszą spełniać pewne warunki. Podstawowym z nich jest wychowywanie wieloraczków, czyli co najmniej trojga lub więcej dzieci urodzonych podczas jednego porodu. Rodzice (lub opiekunowie) powinni mieszkać w Poznaniu i w zeznaniach podatkowych wskazać stolicę Wielkopolski jako miejsce zamieszkania”.

Wniosek o świadczenie składa się w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 i można to zrobić do końca maja. Jeśli jednak wieloraczki urodzą się później, czyli od czerwca do grudnia, to rodzice mogą złożyć wniosek w ciągu dwóch miesięcy od daty porodu. Do wniosku trzeba dołączyć także komplet dokumentów, których wykaz znajduje się na stronie PCŚ.

Urzędnicy przypominają, że osoby, które chcą złożyć wniosek osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń, muszą umówić wizytę za pośrednictwem strony internetowej PCŚ lub telefonicznie. Wniosek można również przesłać za pomocą skrzynki e-PUAP lub pocztą.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: