poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Polskie florecistki zdobyły złoto na Mistrzostwach Europy kadetek

W Neapolu polska drużyna florecistek w składzie z zawodniczką klubu Warta Muszkieterowie , Michaliną Bartol, osiągnęła znaczący sukces, zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Europy kadetek (do lat 17). Polskie zawodniczki w emocjonującym finale pokonały gospodynie turnieju – reprezentację Włoch – wynikiem 45:43. W skład triumfującej drużyny, poza Bartol, weszły Hanna Wojtas, Natasza Kuś oraz Aleksandra Nowakowska.

Natasza Kuś, obok zespołowego triumfu, zdobyła również brązowy medal w konkurencji indywidualnej. Dodatkowo, polska drużyna szpadzistek wzbogaciła dorobek medalowy kraju, zdobywając srebro. Te wspólne osiągnięcia polskich zawodniczek przyczyniły się do zdobycia łącznie trzech medali na tej imprezie sportowej.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańPolskie florecistki zdobyły złoto na Mistrzostwach Europy kadetek