Polski Holding Spożywczy, czyli państwowa sieć sklepów

To pomysł ministerstwa aktywów państwowych Jacka Sasina. Ma pomóc zapewnić rentowność rolnikom, skracać drogę towaru od producenta do odbiorcy, a przy okazji – kontrolować jego cenę.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Jak informuje Business Insider Polska – to już nie tylko plan. Polski Holding Spożywczy ma powstać do końca roku. Koncepcja tego holdingu została przygotowana przez ministerstwo rolnictwa, gotowa spółka miała dostać 200 mln zł ze Skarbu państwa, a zadaniem ministerstwa aktywów państwowych jest wprowadzenie pomysłu w życie. Umowa między ministerstwem, Krajową Spółką Cukrową i firmą KPMG, które będą tworzyć holding, już została zawarta.

Odpowiedzialny za tworzenie holdingu wiceminister Artur Soboń nie wykluczył też powstania sieci państwowych sklepów spożywczych. Jego zdaniem to właśnie byłoby dobre rozwiązanie dla polskich producentów rolnych i grup producenckich, bo dzięki temu państwo byłoby obecne na kilku rynkach w branży spożywczej “od pola do stołu” i mogłoby w dłuższych perspektywach czasowych zapewniać rentowność produkcji rolnej. Jednak utworzenie takiej sieci przez państwo nie jest możliwe – raczej już współpraca z którąś, która już jest na rynku.

el

Dodaj komentarz

avatar