Polska: Od 19 kwietnia powolne odmrażanie gospodarki?

Minister Łukasz Szumowski fot. gov.pl
Zapowiedział to dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski. I podkreślił, że to między innymi także izolacja społeczna, która zadziałała skutecznie w ograniczeniu zakażeń koronawirusem, spowodowała, że takie działanie jest możliwe jeszcze w kwietniu.

Jak informuje Onet.pl, odmrożenie gospodarki zapowiadał też jeszcze przed świętami premier Mateusz Morawiecki. Rząd po Wielkanocy miał przedstawić plan powrotu do „nowej rzeczywistości gospodarczej”, którego założenia powstaną po konsultacjach z ekspertami od gospodarki, finansów, ale też resortem zdrowia.

Tymczasem dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, przestrzega, że są to działania przedwczesne. Jak informuje Onet.pl, dyrektor zareagował tak na przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa, który powiedział w nim między innymi, że ma nadzieję, iż ponowne otwarcie firm będzie możliwe jak najszybciej. Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzega, że za mało jeszcze wiemy o koronawirusie, by móc tak szybko decydować się na otwarcie firm, bo pandemia jeszcze trwa i nadal odnotowujemy wzrost zakażeń i zgonów na całym świecie. Dyrektor zaapelował też, by przy podejmowaniu takich decyzji kierować się przede wszystkim ochroną życia ludzkiego.

el

Podziel się: