Michał Dworczyk fot. KPRM

Polska: Kolejny rekord w szczepieniach przeciwko koronawirusowi

– W ostatni czwartek zanotowaliśmy też rekordową liczbę szczepień: prawie 264 tys. w ciągu doby. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w Narodowy Program Szczepień! – poinformował dziś minister Michał Dworczyk podczas otwarcia powszechnego punktu szczepień w Legnicy.

Minister poinformował też, że został zrealizowany kolejny tygodniowy cel Narodowego Programu Szczepień: w ciągu ostatnich 7 dni zaszczepiono ponad 1 183 000 osób.

Powstanie Powszechnych Punktów Szczepień – takich jak ten w Legnicy – ma spowodować przyspieszenie programu szczepień, bo punkty mają mieć bardzo dużą wydajność. W miastach do 50 tysięcy mieszkańców to minimum 200 dawek dziennie, a w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców – 500 dawek dziennie. Łącznie takich punktów będzie ponad 600 i dołączy do nich 6700 punktów szczepień populacyjnych.
A do 10 maja wszyscy Polacy powyżej 18 roku życia powinni mieć wystawione e-skierowania. Jutro przedstawimy harmonogram

Dostęp do szczepień i tempo ich wykonywania z pewnością ułatwi też to, że – jak przypomniał minister Dworczyk – w II kwartale do wykonywania szczepień zostało dopuszczonych więcej zawodów: oprócz lekarzy są to stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci i fizjoterapeuci.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze