Policyjna akcja „Prędkość”. W całym kraju!

akcja Prędkość fot policja

12 sierpnia na terenie całej Polski funkcjonariusze policji prowadzą działania kontrolno-prewencyjne w ramach akcji „Prędkość”. „Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL” – informuje policja.

Co to oznacza w praktyce? Na pewno większą liczbę patroli i kontroli na drogach. Policjanci podczas nich, będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Ich szczególnym zainteresowaniem będa się cieszyły miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych z powodu nadmiernej prędkości.

„Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości” – podkreśla Komenda Główna Policji. I przypomina, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Szczególnie z tym ostatnim polscy kierowcy mają stały problem…