Policjanci zatrzymali rowerzystę. Dostał ogromny mandat!

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z pilskiej drogówki zatrzymali w centrum Piły 29-letniego rowerzystę, który jechał rowerem po przejściu dla pieszych i popijał piwo. Miał prawie promil alkoholu w organizmie, jak wykazało badanie.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w pewnym momencie zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę z puszką piwa w ręce – informuje st. sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji. – Jak się później okazało, rowerzysta zaczął pić alkohol jeszcze przed rozpoczęciem podróży, natomiast kontynuował już w jej trakcie. Dodatkowo jechał jednośladem po przejściu dla pieszych. Mieszkaniec Piły był bardzo zdziwiony na widok policjantów z drogówki. Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu.

29-latek został przez funkcjonariuszy ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych – i niestety, przypadków kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu jest sporo sporo w Pile. Tylko w tym roku od początku funkcjonariusze zatrzymali już 215 nietrzeźwych kierujących. Byli to kierowcy i pojazdów mechanicznych – i niemechanicznych.

Źródło: KPP Piła

Podziel się: