Policjanci zatrzymali obywatela Chin. Ukrywał się na zapleczu marketu

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

49-letni Chińczyk, skazany za przestępstwa popełnione na terenie Opolszczyzny, Wielkopolski oraz Dolnego Śląska, został zatrzymany przez policję po ośmiu latach poszukiwań. Mężczyzna ukrywał się na zapleczu marketu.

Mężczyzna był poszukiwany od 2015 roku, ponieważ został prawomocnie skazany na karę więzienia za przestępstwa popełnione na terenie województw wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. Po usłyszeniu wyroku nie zgłosił się jednak do zakładu karnego, więc sądy wydały za nim dwa listy gończe oraz zarządzenie z nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. Poszukiwania prowadził jeden z poznańskich komisariatów.

– W styczniu 2023 roku, w ramach wsparcia policjantów z podległych jednostek, sprawie postanowili przyjrzeć się policjanci z Zespołu Nadzoru i Koordynacji Poszukiwań KWP w Poznaniu – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Kryminalni ustalili, gdzie w ostatnich latach przebywał poszukiwany Chińczyk. Okazało się, że krótko przed wszczęciem poszukiwań mężczyzna wyjechał do Chin, wrócił jednak do Polski w 2021 roku. Żeby uniknąć zatrzymania przez policję, przejście graniczne przekroczył w Czechach.

Kryminalni ustalili także, że mężczyzna pojechał do Środy Śląskiej i tam się ukrywał – na zapleczu marketu, w którym pracowała jego partnerka. Tam też został zatrzymany 3 kwietnia przez policjantów z KWP w Poznaniu.
– Z uwagi na fakt, że 49-latek komunikuje się tylko w języku chińskim, wszystkie czynności procesowe zostały przeprowadzone z udziałem biegłego tłumacza – poinformowała Iwona Liszczyńska.

Podziel się:

Ostatnio dodane: