Policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców

Pierwsze dni listopada charakteryzują się szczególnie dużym natężeniem ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

W rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nekropolii, duże natężenie ruchu skutkować może wzrostem zagrożeń bezpieczeństwa oraz zakłócić płynności ruchu. Jak co roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pełnią służbę na drogach dojazdowych i w okolicach cmentarzy.

Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i pomoc, z uwagi na zmiany w organizacji ruchu, w dotarciu na cmentarz. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, jak również korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych uczestników dróg.

Działania pokazują, że nie wszyscy kierujący pamiętają o respektowaniu obowiązujących przepisów. Od 31 października do 2 listopada, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących. Tylko wczoraj, policjanci poznańskiej drogówki zatrzymali 7 kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu.

Z uwagi na rażące naruszenia przepisów, w ramach powyższych działań na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne ,,Nie zabijaj”. Podczas prowadzonych kontroli przeprowadzali rozmowy w zakresie bezpiecznego korzystania i poruszania się po drogach, przestrzegania przepisów dotyczących poruszania się z dopuszczalna prędkością jazdy, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci. Zwracali uwagę na konsekwencje jakie mogą wynikać z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem, np. korzystania z telefonów komórkowych, zabezpieczenie przewożonego bagażu, dostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Autor: KMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze