Policjanci podsumowali weekend. Samych kolizji było czterdzieści!

kontrola drogowa fot. policja Konin

40 kolizji, 5 wypadków, 174 mandaty i jeden pijany kierowca, który jechał… hulajnogą. To bilans weekendu Wszystkich Świętych w Koninie. Policjanci przypominają jednak, że kontrole na drogach nadal trwają.

Konińscy policjanci podsumowali październikowo-listopadowy weekend i jak podaje „Przegląd Koniński”, bilans nie przedstawia się dobrze: 40 kolizji, 5 wypadków, w których 5 osób odniosło obrażenia, jeden pijany kierowca hulajnogi i aż 174 mandaty za różne wykroczenia – to sporo jak na jeden weekend, nawet dłuższy niż normalnie i świąteczny.

Jak jednak powiedział portalowi Sebastian Wiśniewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie, liczba wydarzeń z tego weekendu praktycznie nie odbiega od konińskiej średniej. Różnica polegała tylko na tym, że w weekend pracowała praktycznie cała konińska policja, i to na trzy zmiany.

Konińscy policjanci jednak nie zamierzają spocząć na laurach. 2 listopada prowadzą akcję „Trzeźwy poranek”.
„Jak się okazało, nie wszystkim kierowcom zależało na swoich uprawnieniach” – podsumowują. – „57-letni mieszkaniec gminy Golina za kierownicą toyoty miał w swoim organizmie 0,5 promila alkoholu”.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a on sam stanie przed sądem.

Podziel się: