policja fot. Sławek Wąchała

Policja szuka sprawcy ataku kwasem. Ktoś rozpoznaje tego mężczyznę?

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji cały czas pracują nad sprawą 49-latka oblanego kwasem na ul. Chopina. Opublikowali nagranie z monitoringu. Czy ktoś rozpoznaje tego mężczyznę?

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu, na których zarejestrowana została sylwetka sprawcy. Na terenie powiatu pleszewskiego zatrzymali też 61-letniego mężczyznę, który może mieć związek z tą sprawą.
„Wszystkie osoby które rozpoznają mężczyznę z nagrania opublikowanego poniżej lub posiadają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem – nr tel. 47 77 51 307 lub 47 77 51 360 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego)” – apelują kaliscy policjanci.

Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod numer telefonu 47 77 51 900 – czynny całą dobę.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce 18 stycznia około godziny 12.40 na parkingu przy ul. Chopina przed firmą poszkodowanego. Gdy 49-latek wyszedł po pracy na parking i wsiadał do samochodu, podbiegł do niego nieznany mężczyzna i oblał go żrącą substancją chemiczną.

Poszkodowany doznał oparzeń drugiego stopnia głowy i twarzy, przebywa obecnie w klinice leczenia oparzeń szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Źródło: KMP Kalisz