Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Mężczyzna został na ulicy oblany nieznaną substancją. Z obrażeniami trafił do szpitala

Do ataku przy użyciu substancji chemicznej doszło na ul. Chopina w Kaliszu. Właściciel jednej z firm podczas wsiadania do samochodu został oblany nieznaną substancją chemiczną przez zamaskowanego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło na parkingu firmy. Jak ustaliła policja, mężczyzna zaczaił się na właściciela firmy, a gdy zobaczył, że wychodzi z pracy i wsiada do samochodu, podbiegł do niego i oblał jakąś substancją chemiczną.

Nie spowodował wielkich szkód, bo szefowi na pomoc natychmiast rzucili się pracownicy, jednak substancja spowodowała oparzenia rąk i twarzy. Poszkodowany został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, gdzie udzielono mu pomocy, a wezwani policjanci rozpoczęli śledztwo w tej sprawie.

Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć nagrania z kamer monitoringu znajdujących się w okolicy. Mają nadzieję na zidentyfikowanie sprawcy dzięki nagraniom. Równolegle strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim pracują nad identyfikacją substancji, którą został zaatakowany szef firmy.

Źródło: kalisz24.info