kontrole maseczek fot. policja

Policja ostrzega: kontrole maseczek wciąż trwają!

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych w komunikacji czy galeriach handlowych. “Pamiętajmy, że stan epidemii wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia” – przypominają policjanci.

Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak Polacy stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Bo wszędzie tam zgodnie z obowiązującymi przepisami nadal należy zakrywać usta i nos maseczką.

Funkcjonariusze przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.: na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej), w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej), w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni oraz w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury).

Policjanci ostrzegają, że nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami, często wspólnie z pracownikami sanepidu. A w przypadku lekceważenia obowiązujących zasad będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Źródło: Policja.pl

1.5 4 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze