policja fot. KMP

Policja będzie miała nową siedzibę. Ma kosztować 50 milionów!

Policjanci z Piły wkrótce będą się mogli cieszyć z nowej siedziby. Budowa ma ruszyć jesienią, a przetarg powinien zostać rozpisany na dniach.

Na wybudowanie nowej siedziby policjanci zamierzają przeznaczyć 50 milionów złotych. Sam budynek ma mieć około 6 tys. m2 i oprócz biur policjantów znajdą się w nim m.in. magazyn z bronią; pomieszczenia dla zatrzymanych itp. W budynkach pomocniczych (1 tys. m2) ma się znaleźć siłownia, garaże i magazyn dowodów rzeczowych.

Adres komendy się nie zmieni. Nowy budynek stanie przy ul. Bydgoskiej 115, obok obecnego obiektu. Policjanci argumentują konieczność wybudowania nowej siedziby m.in. wiekiem obecnej komendy. Ta została wybudowana na przełomie lat 70′ i 80′ i jest nieprzystosowana do obecnych standardów.

– Dodatkowo całość generuje ogromne koszty utrzymania – tłumaczy w rozmowie z Radiem Poznań komendant pilskiej policji Sebastian Cichocki. – Nowy budynek będzie bardziej energooszczędny i nie będzie generował tak wysokich kosztów utrzymania jak teraz. Stawiamy na większą funkcjonalność i dostosowanie do realnych potrzeb i ilości policjantów. Razem będzie około 6000 metrów kwadratowych, w tym znajdzie się sala gimnastyczna, sala tradycji, siłownia i kojce dla psów tropiących. Czyli wszystko to co jest niezbędne dla właściwego funkcjonowania całej jednostki.

Źródło: Radio Poznań

1
Dodaj komentarz

avatar
Mik
Mik

Ciekawe, co z dotychczasową komendą?