Podejrzany o przecięcie opon w pięciu samochodach. Dlaczego to zrobił?

fot. Sławek Wąchała

28-letni mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia – jest podejrzany o przecięcie nożem opon w pięciu samochodach na jednym z parkingów osiedlowych w Jarocinie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 listopada. Jarocińscy policjanci otrzymali szereg zgłoszeń od właścicieli aut, którym nieznany sprawca poprzecinał nożem opony. Łączna wartość uszkodzonych opon oszacowana została na 2550 zł.

„Policjanci zajmujący się tym zgłoszeniem nie mieli łatwego zadania” – opisuje KPP w Jarocinie. – „Nie było żadnego bezpośredniego świadka tego zdarzenia, a monitoring nie obejmował miejsca, w którym pojazdy były zaparkowane. Po wykonaniu wielu czynności śledczym udało się jednak wytypować sprawcę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna został zatrzymany tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W komendzie został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia”.

Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa – tłumaczył się tym, że pokłócił się ze znajomymi podczas imprezy z alkoholem. Poszedł więc poprzecinać opony, by rozładować swoją złość.

Podziel się:

Ostatnio dodane: