Podejrzani o wyłudzenie prawie 40 tys. zł zatrzymani przez policję

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami z Ostrowa Wlkp. zatrzymali cztery osoby. Są podejrzane o to, że podszywając się pod listonosza i policjanta próbowały oszukać i wyłudzić blisko 40 tys. zł. od mieszkanki Ostrowa Wlkp.

Kryminalni od dłuższego już czasu pracowali nad sprawą oszustw popełnianych metodą “na listonosza i policjanta”. Dlatego zwrócili uwagę na przypadek oszustwa w Ostrowie Wielkopolskim.
– Zainteresowali się zdarzeniami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Konina i Ostrowa – wyjaśnia Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Dokładnie przyjrzeli się metodom działania sprawców. Oszuści dzwonili do potencjalnej ofiary informując, że odwiedzi ją listonosz, który tak naprawdę jest oszustem i będzie chciał ją okraść. Sugerowali przekazanie wszystkich pieniędzy w depozyt “policjantowi”, który miał je zabezpieczyć. Gdy kolejny raz próbowali zastosować swoją metodę w Ostrowie, policjanci już na nich czekali. Chwilę po odebraniu od pokrzywdzonej pieniędzy zatrzymali pierwszego z mężczyzn. Kolejny, który stał na czatach, został zatrzymany na ulicy. Ostatnich 2 zatrzymano w zaparkowanym samochodzie.

Ogółem policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 23 do 43 lat. Udało im się też odzyskać prawie 40 tys. zł, a dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli ponad 19 tys. złotych.

– Cała czwórka usłyszała zarzut oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi do 12 lat więzienia – informuje Maciej Święcichowski. – Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wlkp. sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Podziel się: