Pociągiem retro do Kiekrza i z powrotem

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Dla wszystkich zmęczonych tęczowymi tematami w ostatnich dniach – z okazji 170. rocznicy przyjazdu pierwszego pociągu do Poznania, mieszkańcy miasta otrzymali możliwość przejechania się parowozem do Kiekrza. Zainteresowanie i zabawa były olbrzymie!

Oczywiście możliwość przejazdu pociągiem nie była jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów tego dnia. Oprócz przejazdu parowozem na dworcu letnim pojawiła się mała wystawa związana z koleją, a swoje stanowiska obok rozłożyli policjanci, ale również i sami kolejarze.

Nie ma się jednak co oszukiwać – to możliwość przejechania parowozem wzbudziła w mieszkańcach (zwłaszcza tych najmłodszych) największe emocje. I słusznie! Przejazd był fantastyczny! Pasażerowie dodatkowo dostali możliwość stania na tak zwanych „balkonikach” i rozkoszowania się świetną pogodą.

Pociąg okrążył Poznań – stacja Dębina, Starołęka, Franowo, Koziegłowy… Co ciekawe niedawno temu pojawił się pomysł, żeby część z tych stacji wykorzystać i stworzyć lokalną kolejkę, która miałaby odciążyć nieco komunikację miejską w naszym mieście. 

Po reakcjach pasażerów jestem przekonany, że ten pomysł naprawdę dużo by dał. Nie dość że czas podróży był zdecydowanie krótszy to i komfort pasażerów (mimo, że to był pociąg retro!) znacznie większy niż w regularnej komunikacji miejskiej (ale już nie dobijajmy MPK…).

Chyba nie było nikogo, komu ta podróż by się nie spodobała. Zresztą chętnych na przejazd było znacznie więcej – niestety wszystkie bilety szybko zostały wyprzedane. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że podobne inicjatywy będą się częściej pojawiały w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: