Pływalnie letnie w Poznaniu kończą działalność. Do kiedy będą czynne?

pływalnia Chwiałka fot. POSiR

Miejskie pływalnie letnie tradycyjnie z końcem wakacji kończą też sezon – wcześniej zostanie zamknięta Chwiałka, bo woda z letniej pływalni zostanie przepompowana do krytej, która zacznie działać od września. Ale wiele zależy też od pogody.

Pływalnia letnia na Chwiałce będzie czynna do 25 sierpnia, pływalnia Kasprowicza będzie działała nieco dłużej, bo do 3 września.
“Wcześniejsze zamknięcie Chwiałki wynika z konieczności przepompowania wody do basenu krytego, tak aby jego rozruch był możliwy we wrześniu, kiedy zaczynają się kursy Pho3nix Akademii Pływania POSiR oraz zajęcia dla szkół podstawowych” – wyjaśniają władze miasta”.

Pływalnia Kasprowicza w ostatnich dniach wakacji będzie czynna codziennie w godz. od 9.00 do 19.00, ale trzeba się liczyć z tym, że jeśli pogoda nie dopisze, to Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji mogą zamknąć pływalnię wcześniej.

Miasto przypomina, że cały czas są czynne pływalnie kryte: Pływalnia Miejska Winogrady, Pływalnia Miejska Atlantis oraz Pływalnia Miejska Rataje. Wciąż korzystać można także z miejskich kąpielisk: dwóch przy Jeziorze Kierskim – Plaża Parkowa (Kiekrz) i Smocza (Krzyżowniki), jedno przy Jeziorze Strzeszyńskim – Plaża Malibu oraz kąpielisko przy Jeziorze Rusałka. W sezonie letnim funkcjonują codziennie od 10.00 do 18.00 i w tym czasie strzeżone są przez ratowników.

Podziel się: