B.Górczyński fot. PCM

Pleszew: Wszystkie miejsca na oddziale covidowym zajęte

W Pleszewskim Centrum Medycznym lawinowo przybyło pacjentów z covid-19. Wszystkie miejsca na oddziale covidowym są już zajęte.

Przed trzecia falą pandemii oddział covidowy w pleszewskim szpitalu był zajęty zaledwie w połowie. Od kilkunastu dni widać jednak wzrost zakażeń i chorych przybywa.

– Niestety, coraz więcej pacjentów trafia do nas w stanie ciężkim i wymaga albo intensywnego nadzoru medycznego, ale konieczne jest przewiezienie go do innej, dedykowanej placówki – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM. – Ma to miejsce najczęściej wtedy, kiedy pacjent cierpi na poważne choroby współistniejące i konieczne jest wykonanie specjalistycznych zabiegów.

Oddział covidowy w PCM działa od października 2020 roku.
– Do końca grudnia w sumie trafiło na niego 303 pacjentów zakażonych koronawirusem – wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy placówki. – Do połowy stycznia 2021 roku pacjentów było tylko 27. Aktualnie statystyki do końca lutego pokazują już 100 hospitalizowanych.

Szpital codziennie wykonuje też testy na covid-19 dla pacjentów z zewnątrz. Osoby ze skierowaniem od lekarzy POZ mogą się rejestrować na wymaz od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30 dzwoniąc pod numer 62 7420-860.

PCM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze