Pleszew: premier Morawiecki zachęcał do głosowania na PiS

Mateusz Morawiecki, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spotkał się z w sobotę z mieszkańcami Pleszewa na tamtejszym rynku. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego.

Premier podczas spotkania przekonywał mieszkańców Pleszewa, że powinni głosować na PiS, jak podaje Radio Poznań. Tej partii bowiem zawdzięczają wszystkie programy i społeczne, rozwojowe i gospodarcze. Ten rząd udowodnił swoją skuteczność budując sprawne państwo, które „mafie vatowskie, łobuzów, złodziei, przestępców podatkowych, którzy hulali tu jak wiatr po dzikich polach”.

Premier był także w Spółdzielczym Związku Grup Producentów Rolnych „Lazur” w Nowych Skalmierzycach, gdzie rozmawiał o sukcesach eksportowych polskich producentów. Jego zdaniem nasi przedsiębiorcy doskonale sobie radzą na międzynarodowych rynkach i jeśli ten trend się utrzyma, to eksport do USA po raz pierwszy będzie wyższy niż do Rosji. Z pewnością pomogą w tym nowe programy dla małych firm, które przygotowuje Prawo i Sprawiedliwość, a także takie regulacje, jak naliczanie ZUS-u nie od przychodu, ale od dochodu.

Radio Poznań, el

Podziel się: