Punkt szczepień fot. powiat pleszewski

Pleszew: Nie brakuje chętnych do szczepień

Nowy punkt szczepień w sali sportowej przy ulicy Zielonej cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów i chętnych do szczepienia nie brakuje. W ciągu dwóch dni zaszczepiło się 440 pacjentów.

To naprawdę sporo, zwłaszcza że punkt działa tylko przez cztery godziny trzy dni w tygodniu: szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych odbywają się we wtorki, środy i czwartki. Pacjenci mogą się tam pojawiać w godzinach od 15.00 do 19.00.

– Od początku zakładaliśmy, że dziennie uda nam się zaszczepić w nowym punkcie około 200 osób – powiedział Błażej Górczyński, prezes PCM. – I te prognozy się sprawdzają. Pod tym kątem przygotowaliśmy też miejsca, ale i obsadę personelu. Na razie nie mamy problemu z dostawą szczepionek, a pacjenci podczas rejestracji mogą sugerować, którym preparatem chcieliby zostać zaszczepieni.

PCM przez sześć dni w tygodniu szczepi również pacjentów w swoim punkcie szpitalnym. Tam również dziennie preparat podaje się około 200 osobom. Od grudnia, kiedy to rozpoczęły się w Polsce szczepienia, pleszewski szpital zaaplikował szczepionkę już 12 tys. osób.

PCM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze