policja mandaty fot. policja

Pleszew: Dostał mandat, bo nie zachował dwumetrowej odległości

Policjanci ukarali mandatem karnym mężczyznę, który stojąc w kolejce do sklepu nie zachował dwumetrowej odległości od innych osób. Drugi mandat dostał mężczyzna objęty kwarantanna, który mimo to wyszedł z domu.

60-letni mężczyzna, stojąc w kolejce przed sklepem Zielona Łąka, nie zachowywał odległości 2 metrów i stał znacznie bliżej osób stojących w kolejce przed budynkiem. Mężczyzna nie rozumiał, że swoim lekkomyślnym zachowaniem, naraża zdrowie i życie innych osób – nawet po wytłumaczeniu powodów środków ostrożności przez policjantów. Dlatego interwencja policji zakończyła się nałożeniem na niego mandatu karnego.

Natomiast 35-letni mieszkaniec gminy Pleszew został ukarany mandatem, ponieważ mimo że objęty był kwarantanną – wyszedł z domu. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć karę nawet 30 tys. zł. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł. Z kolei, jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

KPP Pleszew, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze