TVP fot. Silar

Platforma Obywatelska kończy z bojkotem TVP. “Musimy dać sobie równe szanse”

Od stycznia trwał bojkot telewizji publicznej przez polityków Platformy Obywatelskiej. Teraz, decyzją zarządu partii, ma się to zmienić.

Schetyna o przerwaniu bojkotu poinformował w programie internetowym Wirtualnej Polski. – Jest rzeczywiście decyzja zarządu krajowego. My musimy dać sobie równe szanse w kampanii wyborczej. Czasami jest tak, że media publiczne docierają w głównej mierze do niektórych miejsc, i nie chcemy po prostu wyłączyć się z politycznej debaty, szczególnie w regionach – wyjaśnił lider PO.

Grzegorz Schetyna przypomniał, że telewizja publiczna była bojkotowana od stycznia i tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, który został zabity podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

Decyzja zaczęła obowiązywać od piątku, więc już w ciągu weekendu politycy Platformy Obywatelskiej mogą się pojawiać w TVP. – Chcemy naszym kandydatom dać równe szanse obecności w mediach – tłumaczył Schetyna.

Oznacza to, że w kolejnych debatach przed wyborami, które w Wielkopolsce wspólnie organizują TVP Poznań i Radio Poznań, najprawdopodobniej zobaczymy kandydatów ze wszystkich ugrupowań. Na debacie w Poznaniu ostatnio zabrakło Joanny Jaśkowiak. Według prowadzących odmówiła uczestnictwa. Według polityków PO nie mogła w tym czasie wziąć udziału w programie ze względu na konieczność wyjazdu do Warszawy.

Źródło: Dziennik.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
Pan P Suchodolsky
Pan P Suchodolsky

A p.o wyborach znowu to samo. ❤️?

Filip Wrzyszcz
Filip Wrzyszcz

Ja od tvp czy tvn wolę Netflix i obiektywne kanały informacyjne na yt plus kilka stron tutaj na fb. Nie potrzeba mi chłamu telewizyjnego 😉

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Geniusze strategii

Esti Kaa
Esti Kaa

a kto by tam ogladal te scieki