Platforma Obywatelska kończy z bojkotem TVP. „Musimy dać sobie równe szanse”

TVP fot. Silar
Od stycznia trwał bojkot telewizji publicznej przez polityków Platformy Obywatelskiej. Teraz, decyzją zarządu partii, ma się to zmienić.

Schetyna o przerwaniu bojkotu poinformował w programie internetowym Wirtualnej Polski. – Jest rzeczywiście decyzja zarządu krajowego. My musimy dać sobie równe szanse w kampanii wyborczej. Czasami jest tak, że media publiczne docierają w głównej mierze do niektórych miejsc, i nie chcemy po prostu wyłączyć się z politycznej debaty, szczególnie w regionach – wyjaśnił lider PO.

Grzegorz Schetyna przypomniał, że telewizja publiczna była bojkotowana od stycznia i tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, który został zabity podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

Decyzja zaczęła obowiązywać od piątku, więc już w ciągu weekendu politycy Platformy Obywatelskiej mogą się pojawiać w TVP. – Chcemy naszym kandydatom dać równe szanse obecności w mediach – tłumaczył Schetyna.

Oznacza to, że w kolejnych debatach przed wyborami, które w Wielkopolsce wspólnie organizują TVP Poznań i Radio Poznań, najprawdopodobniej zobaczymy kandydatów ze wszystkich ugrupowań. Na debacie w Poznaniu ostatnio zabrakło Joanny Jaśkowiak. Według prowadzących odmówiła uczestnictwa. Według polityków PO nie mogła w tym czasie wziąć udziału w programie ze względu na konieczność wyjazdu do Warszawy.

Źródło: Dziennik.pl

Podziel się: