Pizza – więcej niż tylko jedzenie!

Jeśli myślisz, że o pizzy wiesz już wszystko i spróbowałeś jej wszystkich wariacji – koniecznie przeczytaj ten tekst i sprawdź, czy rzeczywiście możesz nazywać się prawdziwym fanem pizzy.

Dlaczego akurat to danie wywołuje aż tyle emocji? Dlaczego tak trudno jest odmówić sobie kolejnego kawałka kruchego ciasta z ciągnącym serem?

Dlaczego tak kochamy pizzę i kto jest jej najwierniejszym fanem?

Większość osób bez wahania założyłoby się, że największymi fanami pizzy są Włosi. Rzeczywiście Włochy są kolebką tego dania, a mieszkańcy Italii nie kryją się ze swoim uwielbieniem do pizzy – tym razem palma pierwszeństwa należy się jednak… Norwegom! Każdy z mieszkańców tego mroźnego skandynawskiego kraju zjada rocznie 5,4 kg pizzy. Ten wynik wcale nas nie dziwi – włoskie słońce to zdecydowanie coś, co przydaje się w tak trudnym klimacie! Srebrny medal trafia do Niemców, tymczasem polska rodzina zazwyczaj zamawia pizzę raz w miesiącu. Co ciekawe najchętniej zjadamy ją w domu – na szczęście dla smakoszy pizzy w większości polskich miast możemy zamówić ulubiony przysmak z jednej z pizzerii Dominium prosto pod nasze drzwi.

Te informacje nie dziwią w obliczu innych interesujących statystyk – badania przeprowadzone przez naukowców Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan pokazały, że pizza znajduje się w czołówce najbardziej uzależniających dań. Ten fakt trudno podważyć: delikatne ciasto, aromatyczne pomidory i ciągnący się ser to zestaw, któremu ciężko się oprzeć!

Pizza to więcej niż tylko jedzenie

Co aż tak przyciąga nas w pizzy, że doczekała się nawet własnego święta – obchodzonego 9 lutego Międzynarodowego Dnia Pizzy? To włoskie danie to nie tylko jedzenie, ale też włoski, rodzinny styl życia, który uwielbiamy.

Pizza jest nieodłącznym punktem każdej domówki czy rodzinnej imprezy. To przy ulubionej pepperoni lub marghericie śledzimy losy serialowych bohaterów podczas domowych seansów, nie wyobrażamy sobie bez niej także żadnej firmowej imprezy. Pizza jest idealnym tłem dla życia towarzyskiego – jemy ją w swobodnej, luźniej atmosferze, a w dodatku każdy znajdzie dla siebie składniki takie, jakie lubi.

Pizza łączy ludzi – widać to w pizzerii Dominium w Poznaniu (https://www.pizzadominium.pl/lokale/poznan-c-h-avenida), gdzie podczas zakupów przy stolikach siadają całe rodziny. Dominium w Centrum Handlowym Avenida jest idealnym przystankiem podczas rodzinnych wypadów do galerii – niezależnie od tego, jaką pozycję z menu wybierzemy, jedno jest pewne: każdy członek rodziny spędzi wspaniały, wspólny czas – jak przy włoskim, domowym stole!

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: