Piotr Liroy-Marzec: “Unia pęka w tym momencie w szwach”

O swoich poglądach, karierze muzycznej i samobójstwie ojca. Lider wielkopolskiej listy Konfederacji w obszernym wywiadzie dla wp.pl opowiedział o sobie.

W rozmowie z wp.pl Liroy wspomina początki swojej kariery muzycznej oraz trudne relacje z ojcem, który był alkoholikiem i często używał przemocy w domu. Ostatecznie jego ojciec zdecydował się na popełnienie samobójstwa: – Nie wstrząsnęło (to mną – red.) w ogóle. Można nawet powiedzieć, że poczułem ulgę. Po wielu latach katowania mojej rodziny, wreszcie mogłem przestać myśleć, co dzieje się w domu pod moją nieobecność. Wszystkim ulżyło. Nie miałem bliskiej więzi z ojcem. Najbliżej mnie był wtedy, gdy mnie bił.

Obecny lider “Skutecznych” dokładnie tłumaczy też swoje poglądy oraz opowiada o różnicach światopoglądowych w Konfederacji: – Jako wolnościowiec nie mogę wchodzić do Konfederacji i naginać rzeczywistości pod siebie. Tak szeroka i zróżnicowana koalicja, na dodatek złożona z podmiotów w pewnej mierze kontrowersyjnych, musi się wiązać z neutralnością tych podmiotów. Nie mogę nagle kazać Korwinowi zmienić zdania na ten albo inny temat. W wielu aspektach się zgadzamy i go szanuję, ale w niektórych sprawach się nie zgadzamy – wyjaśnił w rozmowie z wp.pl Liroy.

Były raper podkreślił również, że nie należy go nazywać eurosceptykiem. – Jestem uniosceptykiem. A już na pewno jeśli chodzi o Unię w takim kształcie. Bo pamiętajmy, że Europa i Unia to dwie zupełnie różne rzeczy. Oczywistym jest, że abyśmy mogli konkurować na jakimkolwiek polu, potrzebujemy silnej Europy, a w niej silnej Polski… Nazwałbym się reformatorem, a nie sceptykiem. Gdy patrzę, w którą stronę to wszystko zmierza, coraz częściej dochodzę do wniosku, że powinniśmy wrócić do czasów EWG, zostawiając przy tym działającą strefę Schengen… Unia pęka w tym momencie w szwach. Pochłaniają ją kadry urzędnicze, a aktualny pomysł na jej naprawę to jeszcze większa biurokracja. – czytamy dalej w wywiadzie.

Całość można przeczytać tutaj.

Źródło: wp.pl

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze