Piła: Zabił matkę swoich dzieci. Dziś usłyszał wyrok

sąd okręgowy

23-letni mężczyzna, który pobił na śmierć swoją partnerkę i matkę ich dwójki dzieci, usłyszał dziś wyrok. Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał go na 15 lat więzienia i 200 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny ofiary.

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło w maju ubiegłego roku. Hubert K., młodsza o rok Klaudia i ich dwójka dzieci mieszkali na osiedlu Zielona Dolina w Pile. Między partnerami często dochodziło do kłótni, powodem było nadużywanie alkoholu i narkotyków przez oboje. Hubert K. stosował też przemoc wobec partnerki i tego feralnego majowego dnia pobił ją na śmierć. Kobieta miała liczne stłuczenia, obrzęk mózgu i krwawienie wewnątrzczaszkowe. Obrażenia wskazywały, że najpierw była bita otwartą dłonią, a później pięścią, aż upadła. Upadając, uderzyła głową o kant fotela, co doprowadziło do uszkodzenia czaszki. To była bezpośrednia przyczyna zgonu. Osierociła dwójkę dzieci: starsze miało wtedy trzy lata, młodsze półtora miesiąca.

Sąd zdecydował także, że Hubert K. ze względu na uzależnienie od alkoholu będzie odbywał karę w systemie terapeutycznym. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Radio Poznań