Pięcioosobowa rodzina trafi do kontenera socjalnego. Bo „sprawia problemy sąsiedzkie”

Łobżenica fopt.łobżenica.pl
Naruszają mir domowy, stwarzają problemy sąsiedzkie – i za to trafią do kontenera socjalnego. Gmina Łobżenica niedaleko Piły zdecydowała się na kupno takich kontenerów dla trudnych lokatorów. Jako pierwsza zamieszka w nim pięcioosobowa rodzina.

Rodzina sprawia „problemy sąsiedzkie”: narusza mir domowy, zakłóca spokój sąsiadom, nie stroni od głośnych awantur. Taka sytuacja trwa od lat i władze gminy Łobżenica uważają, że kontener socjalny to jedyne rozwiązanie.

Kontener stanął w Witrogoszczy, kilkanaście kilometrów od Łobżenicy. Jak podaje Radio Poznań, pięcioosobowa rodzina przeprowadzi się tam już w grudniu. Będzie płacić jedynie za prąd, wodę i wywóz śmieci. Czynsz za kontener opłaca gmina. To jednak i tak nie będą małe pieniądze, ponieważ ogrzewanie w kontenerze jest właśnie elektryczne.

Jeśli pomysł się sprawdzi – Łobżenica zamierza kupić kolejne kontenery socjalne. Jeden kosztuje około 60 tys. zł, a to znacznie taniej niż wybudowanie lokalu socjalnego dla trudnych lokatorów.

Problem trudnych lokatorów próbowano rozwiązać za pomocą kontenerów socjalnych także w Poznaniu, a kontenerowe osiedle powstało przy ulicy Średzkiej. jego twórcą i pomysłodawcą był szef Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych Jarosław Pucek. Jednak tu takie rozwiązanie wywołało protesty społeczne, tak poznaniaków, którzy sobie nie życzyli takich sąsiadów, jak działaczy społecznych, między innymi z Fundacji Barka, którzy uważali, że to nie jest żadne rozwiązanie problemu.

Jarosław Pucek bronił swojego pomysłu dowodząc, że takie kontenery są dobrym straszakiem na lokatorów nie płacących czynszu. Trudno odmówić tej argumentacji słuszności – po kupnie kontenerów zaległości czynszowe lokatorów mieszkań komunalnych gwałtownie spadły. Dłużnicy zaczęli płacić, bo obawiali się eksmisji do kontenera. Ostatecznie jednak do kontenerów wyprowadzono tylko kilku samotnych mężczyzn.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: