Święto fantastyki wystartowało

Pilkon, fot. Pilkon.pl
Pilkon to wyjątkowa inicjatywa skupiająca fanów szeroko pojętej fantastyki głównie, choć nie tylko z północnej Wielkopolski. Trwa od 6 do 8 września, a wszyscy miłośnicy fantastyki są mile widziani.

Konwent oferuje trzy dni dobrej zabawy miłośnikom komiksów, książek, seriali, gier planszowych i elektronicznych, kultury azjatyckiej, klimatów postapo i wczesnego średniowiecza.

W ramach imprezy co roku odbywają się dziesiątki wykładów, spotkań ze specjalistami w swoich dziedzinach, różne rodzaje gier konwentowych, warsztaty, turnieje z nagrodami i całkiem spontaniczne wydarzenia wszelkich innych kolorów i kształtów. W tym, roku są aż trzy sale prelekcyjne, powstała też wioska apokaliptyczna, pełna futurystycznych maszyn i czołgów. Można też pograć w gry od gier wideo sprzed 30 lat po zawsze modne planszówki, wziąc udział w Panelu Dalekowschodnim, zajrzeć do wioski rycerskiej albo szermierczej.

Będą też goście specjalni – wśród nich Paulina Hendel, Szymon Górnicki, Artur Urbanowicz i Gniazdo Szeptunów.

2019 rok to trzecia w obecnej lokalizacji i czwarta w ogóle edycja Pilkonu. Impreza odbywa się tak jak poprzednie w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile, ul Kołobrzeska 15. Budynek idealnie wpisuje się w klimat Pilkonu, jak zapewniają organizatorzy imprezy: położony jest na terenie dawnego lotniska wojskowego, otacza go las oraz aura tajemniczości…

Konwent rozpoczął się 6 września o 16.00 i potrwa do niedzieli

Pilkon.pl, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: