Połonia Piła fot. Polonia Piła

Piła: Polonia nie wystartuje w rozgrywkach ligowych w 2020 roku

Długi i brak dofinansowania ze strony miasta. Wszystko to sprawiło, że Eurofinannce Polonia Piła nie ma pieniędzy na start w przyszłym sezonie rozgrywek żużlowych. Zarząd klubu wydał oświadczenie w tej sprawie.

Jak już informowaliśmy, Polonia zmagała się z kłopotami finansowymi od dawna. Powodem były – jak informuje klub – długi, które powstały za czasów poprzedniego zarządu klubu. Obecne władze liczyły na wsparcie miasta – niestety, Piotr Głowski, prezydent Piły, powiedział wprost, że klub nie może na to liczyć. Miasto nie przewidziało – jak podaje Radio Poznań – pieniędzy w jesiennym budżecie dla Polonii, zresztą prezydent nie wyobraża sobie, żeby miasto w ogóle mogło być głównym sponsorem dla tak kosztownego klubu jak klub żużlowy zwłaszcza w czasach tak trudnych dla samorządu.

Władze klubu wydały więc oświadczenie, w którym informują o rezygnacji z udziału w rozgrywkach ligowych w 2020. Głównym powodem są długi.
„Znaczna część zobowiązań została co prawda spłacona, skala pozostałych uniemożliwia jednakże przy obecnych przychodach stabilne funkcjonowanie klubu” – czytamy w oświadczeniu. – „Wobec powyższego będziemy rekomendować członkom stowarzyszenia podjęcie decyzji o nieprzystępowaniu do procesu licencyjnego, a w rezultacie do rozgrywek ligowych w 2020 roku”.

Rado Poznań, el