zatrzymany fot.policja

Piła: Nożownicy, złodzieje i włamywacze, czyli piętnastu zatrzymanych w dwa dni

Pomiędzy 7 a 8 kwietnia do pilskiego policyjnego aresztu trafiło w sumie 15 osób. Zatrzymani to sprawcy, którzy odpowiedzą m. in. za kradzież, uszkodzenie ciała, włamania. Są wśród nich też poszukiwani do odbycia kary w aresztach śledczych i zakładach karnych.

5 kwietnia 34-letni pilanin najpierw w godzinach porannych bez konkretnej przyczyny ranił nożem 84-latka, który szedł na zakupy do osiedlowego sklepu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście starszy mężczyzna po zaopatrzeniu w Szpitalu Specjalistycznym w Pile mógł wrócić do domu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych ten sam sprawca również bez żadnego powodu uderzył kamieniem w głowę 56-letnią mieszkankę Piły. Po dwóch dniach mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale nie umiał wytłumaczyć, z jakiego powodu zaatakował pokrzywdzonych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu.

Kolejni zatrzymani to sprawcy włamania do nieczynnego lokalu w Pile, które miało miejsce 6 kwietnia, Zabrali stamtąd gitarę elektryczną o wartości 2,5 tys. zł. Dzięki działaniom podjętym przez kryminalnych już następnego dnia zostali zatrzymani. Wspólnie wyjaśnili, że sami nie wpadli jeszcze na pomysł, co z robią ze skradzionym instrumentem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 kwietnia policjanci otrzymali informację, że starszemu mężczyźnie zabrano portfel z dokumentami, w którym znajdowała się kwota około 2 tys. złotych. Szybko ustalono sprawcę kradzieży. Złodziej został zatrzymany, a portfel wraz z pieniędzmi wrócił do właściciela.

8 kwietnia policjanci z Posterunku Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch nieletnich, którzy odpowiedzą za włamanie do garażu oraz przyczepy kempingowej. W jednym i drugim przypadku młodociani ukradli m.in. sprzęt wędkarski wraz z akcesoriami.

Ponadto zatrzymano osoby, które powinny trafić do aresztu, ale skutecznie jak dotąd unikały kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. W jednym z przypadku policjanci interweniowali wobec grupy osób, która nie stosowała się do nowych przepisów – i okazało się, że kobieta przebywająca wraz z trójką mężczyzn była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Pile celem odbycia kary w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy.

Pomimo dodatkowych zadań, jakie nakłada na policję pandemia koronawirusa, funkcjonariusze nie zaniedbują swoich podstawowych obowiązków – czyli działań związanych z ochroną życia i zdrowia oraz mienia mieszkańców miasta i powiatu.

KPP Piła, el

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze